cyklistický dres pro ženy

Designové dresy pro dámy od značky Morvelo

autor:

Musíme uznat, že kromě vývoje cyklistiky jako takové se vyvíjí i odvětví s ní spojená. Dnes máme na výběr z nepřeberného množství oblečení a doplňků na kolo různých designů. Je však nutno poznamenat, že většina cyklistických dresů má velmi podobné a jednotvárné vzory. V poslední době však vznikají i společnosti, které nehledí pouze na funkčnost a kvalitu, ale snaží se vytvořit i zajímavé grafické vzory.

Jednou z takových firem je Morvelo. Jedná se o malou britskou firmu, která vyrábí sportovní oblečení s velmi originálními designy. Inspiraci pro nevšední vzory si bere z kultury, hudby, umění, módy nebo filmů. Morvelo produkuje klasické kraťasy, trika, kompletní dresy nebo originální čepice.

Nový dámský dres Displey je sice z lycry, ale to neznamená, že je určen výhradně pro jízdu na silničce. Moto společnosti je „Ride Everything“, takže i když dresy této firmy mnohdy nemají ty nejatletičtější střihy, měly by být skvěle použitelné pro jízdu na horském kole i na kole silničním.

Kousky ze série Nth jsou ušity z high-tech tkanin a disponují velkým množstvím parádních detailů. Materiál, z kterého jsou tyto dresy vyrobeny nese název Dual Dri-Clim polyester. Střih dresu je opravdu ryze ženský i když není nijak extrémně uplý. K dispozici bude ve velikostech XS až XL. Na zádech dresu najdeme tři tradiční kapsičky.

Kromě horního dílu dresu Display bude možnost zakoupit i kraťasy se stejnými vzory Display. Ty nás potěšily širokými lemy. Kraťasy jsou vybaveny laclem, což někoho může potěšit a někoho naopak odradit. K doladění celkového outfitu jsou k dispozici také ponožky Morvelo z řady Displey.

Cena horního dílu dresu je stanovena na 90 GBP a stejnou cenovku mají i kraťasy. V přepočtu se jedná o částku těsně pod hranicí 3 500 Kč. Pokud se rozhodnete rovnou pro koupi setu trička a kraťas, zaplatíte 144 GBP (asi 5 500 Kč). Ponožky Morvelo Display jdou na trh s cenou 9 GBP, což je asi 350 Kč.

Na závěr je nutno dodat, že společnost Morvelo v České republice nemá valné zastoupení a tak může být obtížné se k designovým kouskům této firmy dostat. Nemusíme však věšet hlavu, protože oficiální internetový obchod Morvela zasílá zboží i do zahraničí. Při nákupu do 100 GBP stojí doprava po Evropě 10 EUR, což je při aktuálním kurzu asi 270 Kč. Při objednávkách nad 100 GBP je poštovné zdarma a svého zboží se dočkáte maximálně do pěti dnů od objednání.