kolo specialized dolce comp evo v čeno-červeném porvedení

Specialized Dolce Comp EVO – dámský adventure bike

autor:

Dlouhé cesty po nezpevněných komunikacích, kde povrch tvoří převážně štěrk, kratší úseky s dlažbou a samozřejmě i silnice. To vše jsou místa jako stvořená pro dámský adventure bike, u kterého je kladen důraz na pohodlí, tlumení vibrací a všestrannost, proto aby vaše vyjížďky mohli být co nejdelší.

Na silnici i mimo ní

Hliníkový rám s dámskou geometrií nabízí vzpřímenější pozici v sedle a oproti silničním speciálům poskytuje jezdci větší komfort při celodenních vyjížďkách. Je to takové spojení mezi cyklokrosovým a silničním kolem s větší mezerou pro kola a tedy volností při výběru pneumatiky, podle preferovaného povrchu. K lepšímu pocitu z jízdy u kola Dolce Comp Evo pomáhá i technologie Zert, která tlumí vibrace přicházející od kol do řídítek a sedla.

Zert technologie na kole
Vše podtrhuje sedlovka Specialized CG-R právě s technologií Zert a nezvykle velikou pružností ve vertikálním směru až 18mm. Navíc je, stejně jako vidlice, vyrobena z karbonu, a tak snižuje celkovou hmotnost kola.
Komfort a stabilitu zlepšují i pláště Specialized Roubaix Pro a jak už sám název napovídá, jedná se o pláště navržené tak, aby zvládly co největší škálu povrchů. Nemusí tedy zůstat jen u přechodu z asfaltu na dlažbu, ale díky hladkému středu a bočnímu vzorku s drážkami je možné vše kombinovat i s jízdou na štěrku nebo lehčí polní cestou. Pláště jsou navíc doplněné o ochranu proti defektu BlackBet.

Brzdy a pohon

O zastavení se starají hydraulické kotoučové brzdy Shimano BR-785 se systémem chlazení ICE-TECH. Shimano takto označuje brzdy, které mají oproti běžným brzdám navíc hliníkové destičky s žebry, odvádějícími teplo z brzdových destiček nad konstrukci brzd, kde mají větší plochu v kontaktu se studeným vzduchem.
K řazení se využívá asi nejrozšířenější systém řazení na světě Shimano 105, u toho kola s 11 rychlostmi a 11 až 32 zuby vzadu a 32 respektive 48 zuby vpředu.

Na závěr

Nezvyklé provedení dámského kola, kompletně v černé barvě, které ale dává tušit, že tohle kolo se ničeho nezalekne a cesty s ním budou dobrodružství. Navíc je to jedno z mála adventure, dámských kol na trhu.