kolo Scott Addict CX na bílém pozadí

Scott Addict CX – Karbonový cyklokros s diskovými brzdami

autor:

Původem švýcarskou společnost Scott asi není nutno nijak dlouze představovat. Jejich výrobky jsou velmi známé a populární. Nyní Scott přišel s vylepšenou verzí svého cyklokrosového speciálu Addict CX pro rok 2016. Nové kolo má být lehčí, tužší a také komfortnější.

Kromě toho, že nový karbonový Addict CX dostal do výbavy pevné osy i diskové brzy, také hmotnost jeho rámu klesla na moc pěkných 890 g (velikost M). Scott tvrdí, že celé kolo je teď mnohem tužší a zároveň jezdci nabízí větší komfort.

Sice nevíme, kde na tyto čísla Scott chodí, ale oznámil, že Addict CX nabízí o 61,5% větší komfort, o 24% větší tuhost v okolí středového složení a o 32% větší tuhost v okolí hlavové trubky. Abychom si odbyli i zbytek číselných údajů, tak je nutno zmínit, že pevné osy budou ve velikostech 100×12 mm u předního kola a 142×12 mm u zadního kola. U diskových brzd je na výběr z 140 mm a 160 mm kotoučů. Jak již bylo řečeno, rám ve velikosti medium má hmotnost 890 g a vidlice dalších 360 g. Ve výbavě je také středové složení PF86.

Nový Scott Addict CX půjde do prodeje již v srpnu a to ve dvou verzích. Addict CX 10 Disc a Addict CX 20 Disc. Vyšší verzí bude model CX 10 Disc s rámem Addict CX HMX Disc a výbavou SRAM Force 1. Bude disponovat hydraulickými kotoučovými brzdami a karbonovou sedlovkou a řídítky Syncros. Kola budou také značky Syncros. Bude se jednat o karbonový model RP1.0. Hmotnost tohoto kola bude 7.66 kg a cena je stanovena na 5899 USD, což je v přepočtu asi 150 000 Kč. U nás však můžeme očekávat i cenu ještě vyšší.

Levnější model Addcit CX 20 Disc bude mít rám Addict CX HMF Disc a výbavu Shimano 105. Opět budou ve výbavě hydraulické kotoučové brzdy nyní však model RS505 od Shimana. Řídítka Syncros budou hliníková a sedlovka karbonová. Kola budou také hliníková – Syncros RP2.0. Cena ani hmotnost levnějšího modelu zatím nebyla zveřejněna.