Kolo Giant Defy 1 Black

Nové silniční a cyklokrosové modely 2016 od Giant Australia

autor:

Giant se velmi šikovně vyhnul pozornosti médií a v Austrálii rovnou začal s prodejem svých rekreačních modelů silničních a cyklokrosových kol pro rok 2016. Některé modely jako Defy 0 a Defy 2 nám v nabídce Giantu Austraila chybí, ale jinak máme možnost vidět poměrně velkou část z toho, co bude zanedlouho Giant nabízet mezinárodně.

U většiny modelů jsme se bohužel nedočkali žádných zásadních novinek a změn, ale musíme vyzdvihnout model Defy 1, který nově půjde na trh s kotoučovými brzdami. Podobný trend očekáváme i u modelu Defy 0, ale ten jsme zatím neviděli, takže nebudeme spekulovat.

Se skvělými mechanickými brzdami TRP Spyre odhadujeme, že modely Defy 1 Disc a Liv Avail 1 Disc mohou být jedny z nepopulárnějších kol pro rok 2016. Dámské i pánské verze tohoto silničního kola půjdou do prodeje s 11-32 kazetou a komponenty za sady Shimano 105.

Dle obrázků soudíme, že Defy 1 Disc a Avail 1 Disc používají na obou kolech standardní osy. Rámy těchto kol jsou ze slitiny hliníku a jsou vybaveny vidlicemi se zúženými krky.

Bohužel zatím jistě nevíme, zdali modely Defy 2 a dámský Avail 2 s výbavou Shimano Tiagra půjdou na trh s kotočovými nebo ráfkovými brzdami. Zcela jistě ale můžeme říci, že Defy/Avail 3 s výbavou Shimano Sora a Defy/Avail 4 s výbavou Shimano Claris budou disponovat ráfkovými brzdami.

Giant odhalil také svou cyklokrosovou novinku TCX SLR 1. Toto kolo by mohlo být solidní základ pro cyklokrosové závodění. Opět zde máme mechanické kotoučovky TSP Spyre a výbavu Shimano Ultegra/105. Dámská verze s označením Brava SLR půjde na trh s levnějšími koly, klikami FSA a zadní přehazovačkou Shimano 105.

Cena modelů Defy 1 Disc a Liv Avail 1 Disc je stanovena na 1799 AUD, což je asi 34 000 Kč. Pánský cyklokrosový model TCX SLR 1 stojí 2200 AUD (42 000 Kč) a dámský Liv Brava SLR 1699 AUD (32 000 Kč).