koncept kola Kodo

Designový koncept dráhového kola od Mazdy

autor:

Nedávno jste si na našich stránkách mohli přečíst o novém konceptu Canyon, který byl nabitý elektronikou. Dnes se podíváme na koncept, který je naopak vyvinut ve stylu minimalismu a čistého designu.

Mnoho automobilek již představilo nějaké koncepty nebo vyrábí celé řady svých jízdních kol. Jmenovat můžeme elektrokolo od Audi, koncept od Opelu, nebo celou řadu bicyklů Mercedes. Není proto překvapením, že i Mazda přišla se svým novým designovým výstřelkem.

V italském Miláně Mazda představila své dva koncepty „Bike by KODO concept“ a „Sofa by KODO concept“. Je velice netradiční představovat koncept bicyklu a sofa na jedné akci, ale to dnes nebudeme soudit. Raději se zaměříme na samotné kolo. Jedná se o dráhové kolo, které má vyzdvihnout krásu samotného bicyklu a je vyrobeno z co nejmenšího počtu dílů. Rám je z jednoho kusu oceli a kožené sedlo je ručně šité. Celé kolo bylo navrženo ve stylu automobilu Mazda MX-5, čemuž odpovídají i barvy.

Jak již bylo řečeno, automobilky se o výrobu jízdních kol alespoň okrajově zajímají poměrně často. Není žádným tajemstvím, že Team Sky a Pinarello na vývoji kol dlouhodobě spolupracují s firmou Jaguar. Dokonce i Specialized spojil síly se společností McLaren a vyvíjí nový silniční speciál, který budou sedlat jezdci týmů Astana a Tinkoff-Saxo.

Asi nemůžeme čekat, že nový koncept od Mazdy půjde do hromadné výroby a následně ho budeme vídat v obchodech. Nicméně je to opravdu hezký kus kola a určitě dobrá vizitka japonské automobilky Mazda.