kolo Niner RLT 9 Steel 2

Cestovní cyklokros z pravé oceli – Niner RLT 9 steel

autor:

I když u nás zatím kola značky Niner nejsou nijak masově zastoupena, ve světě si své příznivce získávají už několik let. Tato společnost se specializuje na výrobu 29“ kol a některé jejich modely jsou opravdové skvosty.

Jedním z těchto kousků je nedávno představený model Niner RLT 9 steel. Jak již název vypovídá, rám tohoto cyklokrosového krasavce je vyroben z oceli. Konkrétně se jedná o Reynolds 853. Kolo má pevné osy a středové složení PF BB30, díky kterému si budete moci vybrat, jaký počet rychlostí na svém kole chcete. Je zde možnost singlespeedu i dvojkolečka nebo tříkolečka. Niner se u tohoto modelu snaží snoubit moderní technologie s léty prověřeným materiálem – ocelí. Tento bicykl nabízí plně osazený nebo jako rámové sety ve dvou barevných kombinacích (šedá/oranžová a bílá/červená). Ve výbavě je i celokarbonová vidlice RLT a nejlépe osazený model nabízí sadu Ultegra Di2 i karbonová řídítka Thomson.

Všechny velikosti rámů disponují dvěma úchyty pro lahve s vodou. Na kolo je možnost připevnění také poměrně velkého množství cestovních tašek a vaků, takže RLT 9 steel je ideální kolo pro vícedenní výlety. Rámový set by měl vážit 2.99 kg. Váha celého kola se bude lišit v závislosti na výbavě. Niner slibuje, že s tímto kolem zažijete mnohá dobrodružství a zároveň se budete po celé dny v sedle cítit komfortně a bezpečně. Cena nejdražšího modelu je 5999 USD, což je v přepočtu asi 150 000 Kč. Nejlevnější model seženete za 2499 USD (asi 60 000 Kč) a rámový set za 1499 USD (necelých 40 000 Kč).

Na závěr je nutno říci, že i když jsou kola Niner krásná, není úplně jednoduché je u nás sehnat. I když Niner už v ČR má svého dovozce i distributora, v běžných obchodech jej budete hledat marně. Velkým otazníkem je i dostupnost nových modelů např. právě RLT 9 steel. Nezbývá nám, než doufat, že se situace brzy zlepší.