kolo synapse adventure disc

Cannondale Synapse Adventure Disc – výstřední endurance bike

autor:

Americká společnost Cannondale umí vyrábět kvalitní silniční kola jako SuperSix EVO Hi-MOD, za které dostala ocenění Bike of The Year časopisu Cycling plus, za kola Slate, hybridy mezi horským a cyklokrosovým kolem zase Zlatého vítěze ceny Eurobike award. Spojte tyto dvě kategorie dohromady a dostanete představované kolo Cannondale Synapse Disc Adventure. Spojení, které nabízí pohodlí na dlouhých cestách s ovladatelností a přizpůsobivostí na silnici i mimo ni.

Zajímavé je barevné pojetí kola. Barva, výrobcem označována jako Tree frog, neboli rosnička, bude na ulicích určitě vyčnívat. I oranžové blatníky, které na kole asi ne každý nechá a bílý pruh na boku plášťů dávají celému kolu retro nádech. S vhodným barevným doplněním oblečení budete na silnici nepřehlédnutelní.

Za retro vzhledem jsou schovány moderní komponenty. Předně jsou na kole hydraulické brzdy SRAM Rival HRD, kliky FSA Gossamer nebo kazeta s 11 rychlostmi.

Geometrie hliníkového rámu umožňuje vzpřímenější pozici v sedle oproti silničním kolům. Navíc při jeho výrobě byla použita technologie SAVE PLUS. O podobném vylepšení od firmy Specialized jsme vás informovali v článku Dolce Comp EVO – dámský adventure bike. V tomto případě materiál a tvar důležitých částí rámu zlepšují pružnost celého kola, které si tak poradí s hrboly na silnici, dlážděnými úseky nebo nerovnostmi na polní cestě. Zeslabení částí rámu, které je pak pružnější, se dotklo především přední a zadní vidlice.

Kolo na dlouhé, celodenní výlety. Takový by mě být Cannondale Synapse Disc Adventure. Zamrzí tedy absence otvorů na montáž nosiče brašen. Nejedná si sice o kolo kategorie touring, přesto by se určitě našlo několik cyklistů, kteří by možnost, vzít si sebou drobný náklad uvítalo.

Tohle kolo je o designu. O tom být odlišný. Zároveň ale nabízí všestrannost díky širší volbě plášťů a komfortnější pozicí za řídítky.