kamera Garmin Virb XE

Garmin představil nové sportovní kamery VIRB XE a X

autor:

Americká společnost Garmin se proslavila především svými navigačními přístroji. Nyní už kromě navigací do aut nabízí i navigace pro turisty a cyklisty, sportovní hodinky a také různé specifické kamery. Jednou z nich je nově představený model sportovních kamer Garmin VIRB XE a X. Co se týče segmentu sportovních kamer, průkopníkem v této oblasti je známá společnost GoPro, ostatní výrobci se ale také snaží a přichází s velkým množstvím konkurenčních výrobků.

Nové kamery VIRB XE a X mají zvládat nahrávání širokoúhlého videa s vysokým rozlišením. Jsou vodotěsné až do 50m bez potřeby dalšího pouzdra. Hmotnost 152g a výška 37mm jsou podobné parametry jako u kamer GoPro.

Model VIRB XE půjde na pulty obchodů s cenovkou 400 USD a bude umět nahrávat 1440p video s 30fps nebo 1080p video s 60 fps (pro kvalitní slowmotion záběry). Kamera nabízí možnosti manuálního nastavení vyvážení bílé, kontroly ostrosti, barev a další.

Levnější model VIRB X bude stát 300 USD a bude zvládat 1080p video s 30fps a 720p video s 60fps. Obě verze budou nabízet rozdílné možnosti zoomu a tlačítko pro fotografování při nahrávání videa (12 MPx). Je nutno zmínit, že konkurenční Sony Action Camera nebo GoPro Hero 4 Black edition zvládají i 4k video při 30fps, což novinka od Garminu neumí.

Oba modely se pyšní vylepšeným mikrofonem pro kvalitní zvuk a technologií Bluetooth, díky které bude možno připojit ke kamerám sluchátka nebo externí mikrofon. Kamery jsou dále vybaveny velice citlivým GPS senzorem, akcelerometrem i gyroskopem. Díky funkci „G-Metrix“ můžou sbírat data o vaši rychlosti a dalších zajímavé informace. Dokonce se nabízí i kompatibilita se systémy, které monitorují různé technické informace z automobilů nebo motorek.

Kamery se umí připojit k Wi-fi a pro vaše telefony je přichystána mobilní aplikace VIRB, díky které bude možné například sledovat živý přenos z videokamery přímo v telefonu. Nové sportovní kamery Garmin VIRB XE a X vypadají velice zajímavě. K dispozici by měly být v průběhu léta.