BeeLine na kole s mobilem

BeeLine – šikovná navigace na kolo

autor:

Nové bezdrátové zařízení, komunikující s mobilním telefonem, nabízí jednoduchý a efektivní způsob navigace především ve městě, ale i mimo něj. Spojuje v sobě přednosti navigačních zařízení a jednoduchost s přehledností klasických tachometrů. Vše v elegantním obalu s možností volby vlastního designu.

Stalo se vám někdy, že jste přijeli na okraj dosud nenavštíveného města a nevěděli jste, kterým směrem se vydat k nejznámějším historickým stavbám, slavným náměstím nebo nejbližší restauraci? Jistě ano. Stejnému problém čelili jistě i londýnští vývojáři, kteří na konci listopadu úspěšně zakončili kampaň na stránce Kickstarter, která slouží ke crowdfundingovému financování projektů, a jejich navigace na kolo zvaná BeeLine se tak dočká realizace.

BeeLine na řídítkách kola

Zařízení BeeLine se dá snadno připevnit k řídítkům, obtočením a zacvaknutím do pouzdra. Stejně snadno se dá sundat a nosit například na klíčích. Nejdůležitějším prvek celého zařízení je velká středová směrovka, která ukazuje směrem kterým by jste měli jet. Jedná se v podstatě o kompas, s tím rozdílem, že v tomto případě střelka neukazuje sever. Celá trasa cesty a důležité body na ní, se nastavují pomocí aplikace v „chytrém telefonu“, ze kterého zařízení získává data potřebná k navigaci. Podklady čerpá aplikace z map společnosti Google, takže v ní najdete i historické památky, občerstvení a další zajímavá místa k zastavení. Druhou a zároveň poslední informací, kterou zařízení nabízí je aktuální vzdálenost od cíle. Díky tomuto jednoduchému řešení získáte užitečnou navigaci, ale za cenu klasického tachometru. Další předností této jednoduché konstrukce je výdrž baterie. Ta se pohybuje, v závislosti na používání, od jednoho do třech měsíců, při každodenním používání.

čtyři barevné provedení zařízení BeeLine

Budoucnost BeeLine

Pokud se zařízení prosadí na trhu s cyklocomputery, plánuje výrobce několik inovací. Na displeji by se zobrazovali krom směrovky a zbývajících kilometrů také informace o ujeté vzdálenosti, aktuální rychlosti, stavu baterie nebo třeba ukazatel času.

Jste-li typ cyklisty, který rád cestuje, objevuje nová místa, vyhledává turistické cíle a při tom se nechce neustále koukat do map a není zastáncem taktiky: někam dojedu a uvidím co uvidím, navigace BeeLine vám může velmi usnadnit život. I když si stále musíte sami hledat cíle na mapě a spojovat je v smysluplnou trasu, následná cesta už bude hračka.